Zadzwoń do nas +48 881 951 001
System POS - unikaj błędów

Zmieniają się przepisy prawa. Na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, które zwiększają komfort klientów. Ich zadowolenie przekłada się na wzrost obrotów. Warto dbać o aktualizację oprogramowania POS a nawet zmienić je na lepsze. Ma to kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Integracja programu POS z serwerem centralnym np. w chmurze jest już powszechne i oczywiste. Codzienna zależność od Internetu i eCommerce oznacza, że ​​rozwiązania zintegrowane POS są jeszcze bardziej istotne dla firm.

Niestety programy POS nie funkcjonują samodzielnie. Ich sprawne działanie zależy od wielu elementów, które muszą dobrze ze sobą współpracować. Przyjrzyjmy się najczęstszym problemom programów POS, które mogą uniemożliwiać optymalne działanie systemu.

Niewłaściwy POS do mojej branży.

Nie wszystkie programy POS są dostosowane do różnorodnych branż. Sklep spożywczy, meblowy, odzieżowy, AGD RTV, księgarnia, apteka, to przykłady intuicyjnie odmienne. Obsługa procesu sprzedażowego, dla każdego z nich jest różna. Można oczywiście użyć programu na wzór kasy fiskalnej, ale celem każdego przedsięwzięcia handlowego jest rozwój. Przed wyborem programu POS sprawdź referencje, czytaj recenzje oprogramowania i testuj system przed zakupem.

Złe wdrożenie systemu POS

Instalacja programu POS może wydawać się łatwa. Tym niemniej warto to zadanie powierzyć profesjonaliście. Rzeczy, które mogą wydawać się trywialne dla niedoświadczonego użytkownika, mogą mieć niekorzystny wpływ na wdrażany system.

Brak procedur awaryjnych

Kiedy już będziesz zadowolonym użytkownikiem systemu POS, który spełnia co najmniej większość Twoich wymagań, to ważne jest dysponowanie alternatywnym rozwiązaniem. Jest to szczególnie ważne, jeśli korzystasz z internetowego systemu on-line. Jak wyglądałaby obsługa klientów przy braku dostępu do sieci Internet? Jak przyjmiesz płatność za zakupy? Jak będziesz wystawiał paragony fiskalne, gdy nie będzie prądu? Warto zadbać w podręczniku operacyjnym sklepu o odpowiednie procedury zachowań a używany system POS powinien umożliwić pracę niezależnie od takich sytuacji.

Zaniedbanie bezpieczeństwa POS

Biorąc pod uwagę ewolucję metod i narzędzi cyberprzestępców, ważne jest, aby mieć co najmniej przekonanie, że Twój program POS obsługujący sprzedaż spełnia podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pamiętaj, że to nie tylko komplet danych z rejestrów sprzedaży, czy rejestru zakupów. Program POS przetwarza wiele ważnych informacji. Obok danych biznesowych przetwarzasz dane osobowe, informacje o kartach płatniczych. Program POS, programy towarzyszące i całe otoczenie systemowe muszą gwarantować możliwe jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Zintegrowane z programem POS terminale płatnicze

Warto zadbać o ten element. Przepisywanie wartości transakcji do terminala płatniczego, może być źródłem błędów. Integracja i wybór optymalnego dostawcy takich usług zapewnia komfort pracy oraz łatwość rozliczenia.

System lojalnościowy

Twój system motywujący klientów do zakupów jest silnym narzędziem, które zwiększa sprzedaż. Jak każde narzędzie, ważne jest, aby zrozumieć, jak z niego korzystać i jak ma być utrzymywane. Ochrona danych osobowych w tym zakresie jest kluczowa. Jeśli nie masz pewności jakie rozwiązanie wybrać, nie wahaj się poprosić o profesjonalną pomoc, abyś mógł w pełni wykorzystać wsparcie i zasoby oferowane przez dostawcę POS.

Akcje promocyjne

To drugi, znaczący element zwiększający sprzedaż. Program POS powinien posiadać taki moduł, ale wyposażony w mechanizmy ochrony przed nieupoważnionymi modyfikacjami.

System webPOS jest kompleksowym rozwiązaniem, które komunikuje się z zewnętrznymi programami ERP oraz programami webPOS uruchomionymi na poszczególnych stanowiskach końcowych w sklepach. Obsługa jest prosta i intuicyjna, co minimalizuje prawdopodobieństwo wprowadzenia błędu. webPOS jest odporny na brak dostępu do sieci Internet. Po prostu działa dalej. Kiedy dostęp do sieci wróci, to dane zostaną wymienione automatycznie. Przy awarii sprzętu komputerowego, wystarczy postawić nowe podobnie skonfigurowane urządzenie i zainstalować program webPOS. Po kilku minutach program webPOS będzie działał tak jak przed awarią.